Ispumpavanje vode

Vikend od 24. – 27. srpnja bio je dosta aktivan za mnoga vatrogasna društva i JVP grada Zagreba, zbog obilne količine kiše i poplava. Sudjelovali smo na nekoliko intervencija ispumpavanja vode u Svetoj Klari i na Kajzerici.

ispumpavanje-vode-potopna-pumpa

U kratkom vremenu šire područje grada Zagreba pogodilo je nevrijeme praćeno velikom količinom kiše koja je pala u kratkom vremenu. Zbog nemogućnosti odvoda i kanalizacije da prihvate tolike količine vode, došlo je do poplava oko mnogih stambenih objekata i unutar onih koji se nalaze na nižoj razini od ceste. Tako smo u Svetoj Klari ispumpavali dvorište koje je bilo puno vode i podrum jedne kuće. Na Kajzerici smo obavili intervenciju ispumpavanja garaža, koje su se ispunile vodom i koristili smo motornu i potopnu crpku.

vatrogasna-intervencija-ispumpavanje-vode

Sve intervencije su uspješno obavljene i nakon toga smo pristupili čišćenju kompletne opreme i naših vozila. Zahvaljujemo svim našim članicama i članovima koji su sudjelovali na intervencijama.