Tema: Vježbe sa vatrogasnim vozilima

U lipnju smo održali i zadnju temu od ukupno tri koje svake godine svim dobrovoljnim društvima dodjeljuje Vatrogasna zajednica grada Zagreba. Tema je održana u ponedjeljak 17. lipnja pod nazivom: Vježbe sa vatrogasnim vozilima za gašenje požara.

Na temu se odazvao veći broj naših članica i članova te smo vrijeme iskoristili za vježbanje nekoliko vrsta navale u objekt zahvaćen požarom. Spajali smo dvije cijevne pruge koje su vodile od naše cisterne i preko razdjelnice u objekt. Jedna navalna grupa je ulazila preko ljestvi na kat objekta, a druga navalna grupa kroz prizemlje. Naš zapovjednik g. Grgačević je davao upute kako na najbolji mogući način izvesti navalu i dao nam je vrijedne savjete.

Možemo reći da nam je svima ova vježba itekako dobro došla, jer uz ovakav pristup i redovno ponavljanje naša intervencijska postrojba će biti još spremnija za sve zadatke. Kao i uvijek veliko hvala svim članicama i članovima na odvojenom vremenu i njihovom odazivu.