Tema: Hidraulički alati u vatrogastvu

25. travnja 2016. godine održali smo 2. Temu po planu i programu rada VZGZ. Tema je bila Hidraulički alati u vatrogastvu.

Image and video hosting by TinyPic     Image and video hosting by TinyPic

Nakon DVD – a Hrašće i odrađene prve teme sa hidrauličkim alatima te upoznavanjem sa opremom i svim dijelovima, na drugoj temi smo nastavili informiranje o radu sa hidrauličkim alatima i jastucima za podizanje tereta. U kratkom predavanju o alatima i njihovoj primjeni iz prve ruke smo od profesionalnih kolega vatrogasaca saznali, na koji način rade sa alatom i sa kojim problemima se susreću na tehničkim intervencijama. Nakon kraćeg predavanja o osnovama, imali smo priliku i ˝na suho˝ isprobati hidrauličke alate: škare, razupore …).

Image and video hosting by TinyPic     Image and video hosting by TinyPic

Posebno se želimo zahvaliti djelatnicima VP Novi Zagreb zajedno na čelu sa zapovjednikom postaje gosp. Tomislavom Rukavcem na prezentaciji alata i opreme. Također hvala svim članovima i članicama na odazivu.

Image and video hosting by TinyPic       Image and video hosting by TinyPic