Proslava dana vatrogasaca i Svetog Florijana

04. svibnja smo sa našim kolegama iz JVP grada Zagreba i ostalih dobrovoljnih vatrogasnih društava sa područja Zagreba, proslavili međunarodni Dan vatrogasaca i našeg zaštitinika Svetog Florijana. Glavna svečanost je održana na Markovom trgu, a na početku su u izvedbi violončelistice Ane Rucner izvedene Hrvatska i Vatrogasna himna. Nakon intoniranja himni uslijedio je mimohod počasne vatrogasne postrojbe, u kojoj sudjeluju i naša dva člana I. Mahin i M. Vicetin. Okupljeni vatrogasci su se nakon svečanog mimohoda uputili u crkvu Svetog Marka gdje je služena Sveta misa za sve vatrogasce.

Svetoj misi je prisustvovao i zagrebački gradonačelnig gosp. Milan Bandić. Po završetku Svete mise napravljena je zajednička fotografija svih prisutnih vatrogasaca na Markovom trgu, čime je zavšena svečanost proslave Dana vatrogasaca. Dio naših članova je prisustvovao Svetoj misi u crkvi u Svetoj Klari, te smo se na kraju svi zajedno okupili u našem vatrogasnom domu na druženju. Organiziran je prigodni domjenak za članove našeg DVD- a i ovim putem zahvaljujemo svima koji su se odazvali.

U nastavku fotografije sa svečanosti na Markovom trgu i iz našeg DVD- a…

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *