Natjecanje vatrogasaca – Jastrebarsko 2019

U subotu 12. listopada 2019. godine, naše članice i članovi su se natjecali na 5. Operativnom vatrogasnom natjecanju ˝Jastrebarsko 2019˝.

Natjecanje operativnih vatrogasaca organizira se na način da vatrogasne ekipe sastavljene od 5 članova prolaze taktičke zadatke koji će im biti zadani i objašnjeni prilikom dolaska na natjecanje, odnosno prilikom dolaska na vježbalište. Natjecanje, odnosno obavljanje taktičkih zadataka obavlja se na nekoliko različitih lokacija na području Grada Jastrebarsko, te ekipe moraju imati vozilo za prijevoz.

NEKI OD PLANIRANIH TAKTIČKIH ZADATAKA:
• Gašenje šumskog požara
• Vatrogasni petoboj
• Evakuacija po cijevnoj pruzi
• Unutarnja i vanjska navala
• Search and Rescue (Pretraga i spašavanje unesrećenika u masovnim nesrećama)
• Radovi na vodi
• Vatrogasni kviz
• Ispit vješte vožnje

Organizator za kojeg imamo samo riječi hvale je naše bratsko društvo DVD Jastrebarsko, sa kojima uspješna suradnja traje već dugi niz godina. Na ovo natjecanje naše članice i članovi odlaze sa velikom voljom, jer osim dobre ekipe i druženja svake godine nauče nešto novo i vraćaju se sa pozitivnim iskustvima. Zahvaljujemo našem Upravnom odboru, predsjedniku i zapovjedništvu što su nam omogućili sudjelovanje na natjecanju i uvijek možemo računati na njihovu podršku, a našem domaćinu još jednom veliko hvala na gostoprimstvu i vidimo se i iduće godine!

Pogledajte galeriju fotografija: