Izvanredna dislokacija 2017

Kistanje – Vrbovo (Dinara): 02. – 06. kolovoza 2017.

Nakon dislokacije u Splitu, naši članovi su sudjelovali i na drugoj izvanrednoj dislokaciji kako bi pomogli kolegama iz Šibensko – kninske županije u gašenju požara. I ovaj puta bili smo predvođeni voditeljima iz Javne vatrogasne postrojbe grada Zagreba, i zajedno smo sa kolegama iz ostalih dobrovoljnih vatrogasnih društava odradili dvije zahtjevne lokacije.

Prva lokacija je bila Kistanje i sprečavanje širenja požara na NP Krka. Sve operacije gašenja su kretale iz Manastira u NP Krka. Nakon uspješno odrađenog saniranja požarišta, zagrebačka ekipa seli u Vrdovo (Dinara). Tamo dežuramo na osiguranju kuća koje se nalaze u okolici i uz pomoć kanadera gasimo požare uz lokalnu cestu. Dnevne temperature su tih dana dosezale i do 45°C! Nakon što je došla smjena, odlazimo na prvo tuširanje nakon 3 dana u nogometni klub Hrvace i vraćamo se živi i zdravi sa ponekim žuljem u Zagreb.

U nastavku fotografije sa terena…

Polazak iz Zagreba

Na putu za Dalmaciju

Dolazak na požarište u okolici Kistanja u 3h ujutro